Blog

Yazlık Tesettür Elbise Modelleri

Yazlık Tesettür Elbise

 

Tesettür giyimde ürünleri tercih eden bayanların en önemli problemlerinden biri tanesi dini kuralları uygun davranıp kapanan bayanların yaz aylarında kullandıkları kıyafetlerin terletmesi ve bunaltıcı olmasıdır. Yazlık tesettür elbise seçerken dikkat edilmesi gereken ilk etken tesettür elbiselerin kumaşlarının yaza uygun olup olmamasıdır. Polyester bileşenli kumaşlar dökümlü ve ütü tutan kumaşlardır ama yaz aylarında terletme yapmaktadır. Yaz için seçilen elbiselerde polyester oranı yüksek kumaşlar seçilmemelidir.

Tercih edilebilecek kumaşlar :

  • %100 pamuk kumaşlar : Yumuşacık tuşesiyle cilde ferahlık veren ve hava alan kumaş türlerindendir. Lakin pamuk kumaşlar tercih edilirken çabuk şekilde buruşması ve  lekeye müsait olması göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda sık yıkamaya müsait değildir. Ama her ne olursa olsun pamuk kumaşlar yaz aylarında size aradığınız ferahlığı sağlayabilir.tesettür giyim yazlık krep kumaş

 

  • Poplin : İnceciktir ve hafiftir. Terletmez. Poplin kumaşlar gömlek ve tunikte çok sık kullanılan kumaş türlerindendir. Yazlık tesettür tunik alırken sepetinize Poplin kumaştan imal edilmiş tesettür tunikte eklemenizi tavsiye ederiz J

 

  • Krep : Herkesin aşina olduğu ve değişen gramaj değerleri ile her mevsim kullanılacak şekilde üretilebilir. Krep kumaştan imal edilmiş ürünler kolay yıkanır ve ütülenir, kullanımı oldukça kolaydır. ModaBerfu markası olarak krep kumaşları çok sevmekteyiz. Sipariş verirken arkadaşlarımızdan krep kumaş modelleri istemeyi unutmayın J.

 

Yaz aylarındaki kavurucu sıcaklar tesettür giyim tercih eden kadınların kabusu olmaktan çıkarabilecek birkaç küçük tavsiyelerde bulunduk. Kısaca özet geçecek olursak yazlık tesettür elbise modellerinin en önemli tercih sebebi modellerden önce kumaşlar olmalıdır.

 

ModaBerfu yazlık elbise modellere bu bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Konuyla ilgili her türlü soru ve sorunlarınızda bize ModaBerfu instagram hesabımızdan ve 0530 654 11 64 whatsapp iletişim hattımızdan ulaşabileceğinizi lütfen unutmayınız.

Herkes için güzel güneşli ama bir o kadar da ferah bir yaz dileriz.

ModaBerfu olarak size elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz paylaştığımız bilgileri paydalı buluyorsanız ve daha çok böyle yazıların gelmesi için bağlantılarımızı paylaşmayı ve sevdiklerinizle paylaşmanız bizi çok mutlu edecektir. Şimdiden çok teşekkür ederiz.

Faydalandığımız bazı kaynaklar için tıklayınız.

ModaBerfu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir