yaz düğünlerinde tesettür abiye nasıl seçilmeli
Blog

Yaz Düğünlerinde Nasıl Tesettür Abiye Seçilmeli?

Yaz Düğünlerinde Nasıl Tesettür Abiye Seçilmeli?

Simli Tesettür Abiye Laci

Biliyoruz ki yaz ayları Türkiye’de en çok düğünün gerçekleştiği aylardan ve biz kadınlar düğünlerde şık ve gösterişli olmayı seviyoruz. Bu yazımızda sizlere yaz düğünlerinde nasıl tesettür abiye seçilmeli hakkında birkaç ipucu bilgiden bahsetmeye çalışacağım.

 

1-Kumaş türü çok önemli !

 

Yaz aylarında tabii ki hava çok sıcak ve kimsenin ne kadar güzel de olsa sizi terletecek ve içinde rahatça hareket edemeyeceğiniz bunalacağınız kıyafet giymek istememesini gerekli görüyorum.Bu bir özel gün şık olmalıyız Evet! ama eğlenemeyeceksek hiçbir anlamı yok.Sizi terletmeyen hava geçişine izin veren ama tabii ki bunu yaparken içinizi göstermeyecek abiyeler tercih etmek önemli.

 

2- Rahat Hareket Etmenizi Sağlamalı

 

Düğün diyince hepimizde ilk aklına halay gelmiyor mu? Halay çekmek ve dans etmek düğünlerin şanındandır. Bunu yaparken rahat edebileceğiniz şeyler tercih etmelisiniz. Bu genelde çok yapılan bir hata siz de görmüşsünüzdür Abiye içinde dans etmeye çalışırken komik duruma düşen kadınları. Bu yüzden siz siz olun Tesettür Abiye alırken içinde rahat dans ve hareket edebildiğinize emin olun.

 

3-Moda Renkleri Takip Edin Ama Kesinlikle Kendinizi Kısıtlamayın !

 

Bazı düğün sezonlarında Tesettür Modası ve tesettür giyim firmaları modaya ayak uydurmak amacıyla benzer renkte ürünler üretmekte.Modayı takip edin ama asla bunla kendinizi kısıtlamayın. Çünkü düğününüzde herkesle beraber aynı renk abiye giymek istemezsiniz !

4- Yırtılmalar ve açılmalar gibi hataları olmayan güçlü dikilmiş Abiyeler Tercih edin !

Yine bahsetmiştik. Düğünlerde dans ederken dans figürlerimizle gerçekten üzerimizdeki tesettür abiyeleri zorluyoruz. Seçeceğiniz abiyenin doğru ve güçlü dikildiğine emin olun. Dikişlerini elinizle zorlayarak kontrol edin (Tabii ki fazla zorlamadan makul çerçevede abiyeleri zorla yırtmak da istemezsiniz !)

 

5- Şık olmak için bütçenizi fazla zorlamayın !

yaz düğünü tesettür abiye

 

Abiyeleri çoğu kadın olarak sadece özel günlerde giyiyoruz. Yılda kaç tane özel günümüz oluyor ki hatta her özel güne de aynı abiye ile gidemeyeceğimiz için fazla kullanmayacağınız ürünlere şık olma derdinden dolayı yüksek ücretler vermeyin. Uygun fiyata güzel abiyeler bulabileceğinize inanın . Hatta bunun için ModaBerfu’nun Abiyeler Kategorisine bakmayı unutmayın uygun fiyata en güzel ve modaya uygun abiyeyi ModaBerfu’da bulacağınıza inanıyoruz!

 

Yazımızı sonlandırırken şunu söylemekte fayda görüyorum. Normal sezonlarda abiye seçimi zaten çok zorken Yaz düğünlerinde tesettür abiye seçmek çok daha zor ama siz umudunuzu kaybetmeyin . Bizce bir ModaBerfu Abiyeler kategorisine bakın 😉

 

Haa Bu arada Düğününüz de İyi Eğlenceler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir