Blog

Kış Mevsimi için Tesettür Kıyafet Önerileri

Kış Mevsimi için Tesettür Kıyafet Önerileri

Kadınlar, tesettür kıyafet seçimleri yaparken kıyafetlerin hem şık hem de rahat olmasına önem göstermektedir. Özellikle kışın ofis ortamında çalışan kadınlar için kıyafet seçimi oldukça zordur. Hem stilinizi yansıtacak hem de çalışırken rahat olmanızı sağlayacak kıyafetler tercih edilmesi gerekmektedir. İşte kışın tercih edilebilecek rahat ve şık parçalar…

Yelekler

Tesettür giyimde yelekler en çok tercih edilen parçalar arasındadır. Yelekleri uzun zamandır tesettür modasında görmekteyiz. Hem günlük hem de klasik modelleri olan yelekler farklı kombinler ile farklı tarzlarda tercih edilebilir. Kaşe, tüvit ya da uzun yelekler ofislerde fazlasıyla rahat olacaktır. Bu yelekleri, kumaş pantolon, etek, kot pantolon, bol pantolon gibi pek çok farklı parça ile kombinleyebilirsiniz. Yeleklerin içine tercih edeceğiniz triko kazak ya da gömlekler stilinizi ortaya çıkaracak.

Ceketler

Bu sezonun en gözde parçası ceketlerdir. Farklı desenlerde ve farklı renklerde kullanacağınız ceketler hem klasik bir görüntü katacaktır hem de oldukça rahattır. Özellikle ekose ceketler stilinizi ortaya koymanız için büyük bir fırsat. Daha çok toplantılarda ve daha klasik giyinilmesi gereken ortamlarda ekose desenli ceketleri tercih edebilirsiniz. Bu ceketlerin altına kot pantolon, kot etek, havuç pantolonlar ya da kumaş pantolonlar tercih edebilirsiniz.

Geniş Kesim Mont ve Kabanlar

Kış mevsiminde kombinlerinizin tamamlayıcısı mont ve kabanlardır. Son zamanlarda uzun ve geniş kabanlar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle tesettürlü kadınların çok fazla tercih ettiği uzun ve geniş kesim kabanların hemen her rengine ulaşmak mümkün. Kaban tercihi yaparken doğru renk ve doğru kesimi bulabilmek önemli bir noktadır. Çünkü teninize ve tarzınıza yakışmayan bir renkte ve kesimde bir kaban kullanarak şık bir görüntü elde edemezsiniz. Kabanlar kışın en göz önünde olan parçalardır. Bu nedenle yanlış seçilen bir kaban tüm kombininizi arka planda bırakabilir. Ancak en doğru şekilde seçtiğiniz kaban ile göz kamaştırabilirsiniz.

Hırka ve Kazaklar

Kış mevsiminin olmazsa olmazlarından biri de kazaklar ve hırkalardır. Tesettürlü bayanlarında vazgeçilmezi olan kazaklar ve hırkalar hem günlük kombinler için hem de toplantı gibi ciddi ortamlar için uygundur. Kalın boğazlı ve uzun kazakları keten ya da deri etekler ile tercih ederek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca kazakları yukarıda bahsettiğimiz ceketler ile de kombinleyebilirsiniz.

Bol Pantolonlar

Tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği pantolon çeşidi bol pantolonlardır. Kışlık kalın bol pantolonlar tercih ederek hem ofiste rahat hareket edebilirsiniz hem de çok şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu bol pantolonları kazaklar, hırkalar, gömlekler ve tunikler ile çok rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Uzun Etekler

Tesettürlü birçok bayan sıcak yaz aylarınca ince uzun etekleri tercih eder. Ancak uzun etekler artık sadece yaz aylarında değil kış aylarında da tercih edilmektedir. Keten, süet ya da deri etekler birçok farklı kombin ile tercih edilebilir. Uzun etekler hem günlük kullanım için hem de klasik ortamlar için uygundur. Süet ya da deri etekler keten eteklere göre klasik ortamlarda daha çok tercih edilebilir.

Botlar

Kış kombinlerinin tamamlayıcısı olan botlar tercihe göre düz taban ya da topuklu kullanılabilir. Son zamanların modası booti botlar ise en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Tesettürlü bayanların kıyafetlerinin altında çok şık duracak olan bootilerin pek çok modeli mevcuttur. Eteklerde, bol pantolonlarda ya da dar paça pantolonların hepsinde booti botları tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir